Як не прогоріти з роботою - пошук та пропозиції роботи в Європі
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Як не прогоріти з роботою - пошук та пропозиції роботи в Європі

В 2008 році Європа планує створити понад 2 000 000 нових робочих місць для трудових мігрантів зі Східної Європи.

Після розширення в 2004 році деякі держави ЄС, бажаючи захистити своїх громадян, ввели обмеження на міграцію східноєвропейської робочої сили.

Європейська комісія дозволила мігрантам працювати за наявності офіційних дозволів, визначивши при цьому термін сім років для перехідного адаптаційного періоду. Спочатку свої двері відкрили тільки три країни ЄС: Швеція, Великобританія та Ірландія. Але досвід виявився настільки вдалим, що за прикладом першовідкривачів діяли й інші.

Обмеження на даний час діють тільки для трудових мігрантів Болгарії і Румунії. Наприкінці 2008 року Єврокомісія готова переглянути свою позицію.

Згідно офіційних даних, у Британію щорічно в'їжджає більше 200 тисяч чоловік. В Ірландію - близько 100 тисяч на рік. У порівнянні із цими країнами, Швеція виглядає аутсайдером. Тут статистика нараховує до 10 тисяч мігрантів на рік. Неофіційні дані істотно відрізняються: за останні два роки тільки з Польщі на заробітки виїхало більше 2 млн. чоловік. Поляки становлять більшість трудових мігрантів. Серед інших постачальників робочої сили - Латвія, Литва і Словаччина. Інші нові члени ЄС - Естонія, Угорщина, Словенія, Чехія - істотно відстають. Громадяни даних держав воліють заробляти вдома. Більше 80% мігрантів - молоді люди в самому розквіті сил: від 18 до 34 років.

Незважаючи на те, що місцеве населення з побоюванням дивиться на трудових кочівників зі сходу, Єврокомісія досить оптимістична у звітах: міграція сприяє економічному зростанню держав. До того ж гастарбайтери охоче займають ті робочі місця, до яких місцеве населення вже давно втратило інтерес: у сільськогосподарському і будівельному секторах, у сфері транспорту та обслуговування.

Молоді кадри для старіючої Європи

За даними британського міністерства праці, чверть мігрантів займає вакансії в сфері готельного і ресторанного бізнесу, 14% - у сільському господарстві, 9% - у будівництві. При цьому вони можуть розраховувати на середню зарплату 8-10 доларів за годину.

Уже сьогодні можна говорити про працевлаштування в Європі не тільки робітників, але і фахівців більш високого рівня - інженерів, лікарів, архітекторів. Є і такі, хто не бажає задовольнятися вакансіями найманих робітників і йде далі - відкриває свій бізнес.

Організація з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) вказує на тенденцію - возз'єднання сімей гастарбайтерів, які колись покинули батьківщину. Саме тому ОЕСР рекомендує докладати максимум зусиль для швидкої адаптації трудових мігрантів та їхніх сімей у нових умовах, адже зростання добробуту багатьох європейських держав сьогодні в чималій мірі залежить від притоку свіжих трудових ресурсів.

Франція має намір ініціювати ідею прийняття єдиної хартії для іммігрантів ЄС. У другій половині 2008 року, коли Париж очолить ЄС, на порядок денний буде винесене питання про правове врегулювання не тільки питань візового режиму, але і політики натуралізації мігрантів.

Подібна політика гостинності розрахована на довгий термін, адже Західна Європа вже зараз зіштовхнулася із проблемою старіння націй. Очолюють список Іспанія, Німеччина, Австрія, Італія та Бельгія. Трохи відстають від них Данія, Ірландія, Португалія і Швеція. Що може стати кращою ін'єкцією для старіючих народів Заходу, як не молоді здорові кадри, що прибувають зі сходу?

За даними статистичного відомства Євросоюзу, трудові мігранти в 2006 році відправили додому 27 мільярдів євро. Ця цифра росте з року в рік. Більше 90% цих грошей заробляють гастарбайтери Великобританії, Італії, Іспанії, Нідерландів і Франції. Грошові потоки на батьківщині мігрантів уливаються в місцеву економіку. Виходить взаємовигідний оздоровчий процес.

Як не прогоріти з роботою

Дуже багато західних компаній все частіше практикують так званий аутсорсинг (запозичення ресурсів ззовні) робочих місць. Це тим більше актуально, коли мова йде про можливості заощадити чималі кошти на заробітних платах, адже гонорар за пророблену роботу фахівця зі Східної Європи істотно відрізняється від гонорару "для своїх". Багато професій, поки ще затребувані на внутрішніх ринках європейських країн, незабаром можуть виявитися в зоні ризику.

Найменш піддані епідемії аутсорсингу працівники топ-менеджменту, фахівці, що працюють вручну (автомеханік, хірург, пожежний), працівники сфери культури (актор, композитор), виробники щоденних продуктів споживання (пекар). Група ризику щорічно поповнюється все новими спеціальностями. Серед найбільш неблагонадійних професій: бухгалтери, виробники текстильної продукції, менеджери із продажу. Якщо ви не хочете прогоріти з вибором спеціальності, то можете скористатися списком десяти найбільш затребуваних професій найближчого майбутнього.

 


© 2007-2015 job-career.com.ua