Яким повинен бути сайт промислового підприємства
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Яким повинен бути сайт промислового підприємства?

Сьогодні наявність корпоративного ресурсу входить в «джентльменський» набір будь-якого бізнесу, від малого до великого. Але давайте розберемося, для чого промисловому підприємству потрібний сайт? Які завдання бізнесу він може вирішити? Нарешті, яким він повинен бути - корпоративний ресурс?

Займаючись розробкою сайтів, я повинен відзначити, що практично всім клієнтам важко відповісти на перше, найважливіше питання: для чого вам потрібний сайт? Частіше за всю виразну відповідь отримати не вдається. Або клієнт говорить про бажання розповісти про компанію діловим партнерам з інших регіонів, отримати нових клієнтів. Якщо ж питання поставити складніше: чому ви хочете інвестувати гроші в створення сайту, а не в традиційну рекламу? В цьому випадку відповіді, як правило, не слідує ніякого. Звичайно, «вантажити» клієнтів не добре. Тому давайте розберемо, які завдання здатний вирішити сайт?

Перша - презентація компанії. Зручно, наприклад, в комерційній пропозиції указувати адресу сайту, на якому ваші потенційні клієнти зможуть отримати докладну інформацію. Або в друкарській рекламі. Зрозуміло, що в невеликому оголошенні або рекламному модулі неможливо детально описати продукцію. Але ви зможете вказати адресу сайту, на якому читачі реклами зможуть отримати докладну інформацію.

Друга - комунікація з клієнтами. Финансовый рынок. Тобто компанії, які вже є вашими покупцями, зможуть оперативно отримувати через сайт інформацію про новинки, консультації, допомогу і підтримку.

Третя - отримання нових клієнтів. В цьому випадку сайт необхідно додатково розкручувати. Один із способів - пошукова оптимізація, тобто просування вашого сайту в пошукових системах по цільових запитах. Реклама на спеціалізованих ресурсах, контекстна реклама і безліч інших способів просування.

Корпоративний ресурс може виконувати і інші функції, наприклад, комунікації з акціонерами, інвесторами, державними органами, представниками ЗМІ.

Тепер давайте повернемося до іншого питання: чому варто інвестувати гроші в сайт нарівні з використанням традиційних засобів реклами? Тому що сьогодні інтернет-реклама залишається одним їх найдешевших способів просування товарів і послуг. Корпоративний сайт можна створити за 1-3 тисячі доларів. Просування обійдеться від 300-500 доларів в місяць. Такі бюджети - сущі крихти, наприклад, для зовнішньої реклами. При цьому інтернет-реклама, на відміну від традиційних ЗМІ, дозволяє дуже чітко охоплювати цільову аудиторію - ваших потенційних клієнтів.

Після виділення цілей і завдань необхідно визначити, хто займатиметься підтримкою ресурсу. Від банального контролю робочого стану сайту до наповнення сайту актуальною інформацією. Дуже часто доводиться бачити сайти, які не оновлювалися з моменту створення. Щоб таких ситуацій не виникало, необхідно точно визначити, хто підтримуватиме сайт. Як правило, це повинен бути один або декілька співробітників відділу реклами, маркетингу або PR.

Окрема розмова про структуру сайту і його зміст. Цьому питанню варто приділити найпильнішу увагу. Структура будь-якого сайту розробляється «від відвідувача». Тобто спочатку ми визначаємо, для кого робимо сайт. А далі працюємо за принципом: для кожного типу відвідувача - мінімум один розділ. Наприклад, якщо сайт розрахований на три аудиторії - клієнти, журналісти, інвестори, то на сайті робимо три розділи - відповідно «Каталог товарів», «Прес-центр», «Для інвесторів». До цих розділів можна додати стандартний набір «Про компанію», «Контакти», «Форум» або «Гостьова книга». У розділах повинна бути представлена інформація, яка цікавить аудиторію. Наприклад, у разі «Прес-центру» - це новини компанії, прес-релізи, інтерв'ю і виступи керівників, звіти, контакти співробітників, відповідальних за PR підприємства.

Універсальну структуру для сайту промислового підприємства написати складно, але схемний вона виглядає приблизно так:

Компанія

* Про компанію
* Історія компанії
* Керівництво
* Контакти

Виробництво

* Технології
* Устаткування
* Контроль якості
* Фотогаллерея (наприклад, фотографії виробництва)

Продукція

* Каталог товарів
* Корисна інформація (статті, інформація про новинки і т.д.)
* Контакт відділу продажів

Прес-центр

* Новини компанії
* Прес-релізи
* Інтерв'ю і виступи керівників
* Звіти
* Контакти PR-відділу

Ділерам, партнерам

* Умови співпраці
* Список ділерів

Інвесторам

* Загальна інформація
* Збори акціонерів
* Дивіденди
* Підсумки діяльності

Кар'єра

* Вакансії
* Відправити резюме
* Контакти відділу кадрів

Форум

* Спілкування, консультації, допомога

Контакти

* Контакти різних відділів

Каталог продукції

Про цей розділ хочеться написати окремо, оскільки саме він забезпечує продажі з сайту. Саме він присвячений тому, що ви проводите і продаєте. Як правило, каталог має деревовидну структуру «Розділ» -> «Підрозділ» -> «Підпідрозділ» і т.д. Розділи - верхній рівень каталога - присвячені окремим видам продукції. Далі в розділі може бути декілька підрозділів, з детальнішим діленням товарів на категорії. У свою чергу в підрозділах - посилання на сторінки з описом кожного товару. Дуже важливо, щоб опис товарів були представлені в стандартному вигляді. Фотографія і технічні характеристики. Чим більше інформації буде в каталозі, тим краще. В даному випадку працює відомий рекламний принцип: «Якщо вам є, що сказати про товар, говорите». Іноді доводиться спостерігати ситуацію, коли позиції, що знов додаються, в каталозі вводяться в «полегшеному» варіанті. Наприклад, не додаються фотографії, замість докладного опису - дається коротке. Таким чином, якість інформації в каталозі знижується. Цього необхідно уникати.

Якщо у вас широкий товарний асортимент і кількість позицій в каталозі досягає декількох сотень і навіть тисяч найменувань, то необхідно організувати пошук по каталогу. Причому можна зробити дві версії - просту (за ключовими словами) і розширену, з введенням додаткових параметрів. В цьому випадку потенційним покупцям буде значно легше знайти необхідні ним товари.

Дуже часто доводиться стикатися з бажанням клієнтів зробити на сайті інтернет-магазин. Але специфіка промислових товарів полягає в тому, що їх навряд чи замовлятимуть через інтернет. Крім того, у разі організації інтернет-магазина вам буде потрібно, як мінімум, виділяти відділ для обробки замовлень. Якщо вони будуть, звичайно. Також враховуйте «гнучку систему знижок», численні персональні знижки і бонуси. Тому моя думка: в більшості випадків інтернет-магазин не потрібний. Заявки можна успішно приймати і обробляти по електронній пошті.

Зазвичай не рекомендується використовувати на сайті нові технології, оскільки не всі відвідувачі зможуть ними користуватися. По це причині довгий час «в опалі» знаходився Flash. Проте сьогодні цей принцип працює частково. Наприклад, технологія RSS дозволяє автоматично транслювати інформацію з вашого сайту на інші ресурси. Зокрема на новинні сайти, наприклад, в Яндекс.Ленту.

Як це можна використовувати? Один з варіантів - створити на сайті стрічку промислових новин, і запропонувати іншим сайтам транслювати її через RSS. Як джерела інформації для новин можна використовувати інформаційні агентства. Компілювати з декількох джерел один унікальний текст. Головне - цікаво подавати новини, і тоді безліч сайтів із задоволенням транслюватимуть вашу стрічку. І рекламувати ваш сайт, привертаючи на нього клієнтів. Можна робити на сайті корпоративний блог, в якому співробітники компанії можуть відкрити власний щоденник і писати в нім про своє життя або роботу. Безліч людей привертає можливість заглянути в життя іншої людини, і тому корпоративні блоги користуються високою популярністю. Як правило, такі щоденники ведуться на сайтах IT-компаній, дізайн-студій, інтернет-компаній.

 


© 2007-2015 job-career.com.ua