Як написати і видати свою книгу
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Як написати і видати свою книгу

Кожна людина з часом набирає величезний досвід в певній області, що представляє інтерес для інших людей. Якраз написати книгу, але реалії такі, що письменниками стають одиниці. І справа тут не в таланті або успіху, хоч і вони грають важливу роль, а в банальній відсутності знань і досвіду - з чого почати, щоб написати і видати книгу?

Книжковий бізнес - це саме бізнес, з акцентом на друге слово. Видавництва, особливо в центральних містах - постійно шукають авторів, здатних цікаво писати на актуальні теми. Талант автора в даному випадку виражається в здатності зробити книгу, яка розійдеться максимальним тиражем, про яку говоритимуть, розповідатимуть і рекомендуватимуть знайомим. Ви знаєте, що перша книга про Гарі Поттере вийшла в 1997 році тиражем всього 500 екземплярів? І ніяких божевільних гонорарів автор бестселера тоді не отримала. Зате зараз, завдяки таланту письменниці і заслугам видавців, тиражі виросли до мільйонів, а Джоан Роулінг перетворилася на дуже багату пані.

Таким чином, якщо Ви хочете написати книгу, Вам треба знайти цікаву, актуальну тему - бажано таку, яка не піднімалася до Вас в інших книгах або інакше в них освітлювала. Можна знайти свій оригінальний стиль або жанр, як в сучасних детективах. У моєму випадку темою книги став фріланс - нове явище для Росії, яке раніше практично ніде і ніким не освітлювало. В принципі, поява книги була закономірною і пропозиція написати її у мене не викликала здивування. Річ у тому, що незадовго до цього мені, як власникові практично єдиного інформаційного порталу про фрілансе Kadrof.ru, довелося дати інтерв'ю про видалену роботу в ряд крупних видань - «Російський Newsweek» і «Московською Комсомолець». Якщо статті на якусь тему почали з'являтися в центральних ЗМІ, значить, в наявності - «рух», підйом інтересу до теми, здатне перерости в масове захоплення, як це відбулося з гламуром, що підняв на письменницький Олімп цілу плеяду модних авторів. До речі, для інтересу дізнайтеся, що таке гламур і звідки реально прийшло це поняття - Ви дуже здивуєтеся.

Другий етап - це збір інформації. Книга - завжди вираз «Я» автора, його особистого погляду на те, що відбувається, особистого відношення до якихось речей. Нарешті, навіть особливості мислення можна побачити на сторінках книги. У моєму випадку фріланс був не тільки способом заробітку, але і хобі - перший проект, присвячений розвитку видаленої роботи, я зробив на безкоштовному хостингу багато років тому (точну дату вже не пригадаю). Kadrof.ru з'явився в квітні 2006 року - з моменту його підстави пройшло вже півтора роки. Для цього сайту я написав десятки статей і сотні новин, заснованих на особистому досвіді і вивченні фріланса як явища. Природно, що володіючи величезним масивом інформації, я зміг достатньо швидко продумати оригінальну структуру майбутньої книги і порівняно швидко її написати - об'єм, до речі, вийшов пристойний: більше 200 сторінок тексту, десятки реальних прикладів з практики і навіть тест для охочих стати фрілансером. Вже потім я дізнався, що найбільший інтерес в книзі викликав розділ про роботу із замовниками, а більше всього суперечок - розділ про трудоголізм.

Тому без великого об'єму даних написати книгу скрутно. Потрібний особистий досвід у вибраній темі, великій і різносторонній. І ще - необхідно, щоб Ви випробовували живий інтерес до того, про що пишете. Тоді Ви зможете писати по-справжньому цікаво і увлекательно.

Третій етап - це продаж книги видавництву. Вся праця може піти нанівець, якщо книга не буде надрукована. Тому коли у Вас на руках є готова тема, концепція майбутньої книги, початкова інформація або джерела її отримання, а також пара розділів тексту (повністю книгу писати не обов'язково) - Ви можете сміливо пропонувати свою працю у видавництва. Як правило, на їх сайтах є спеціальні розділи для авторів, в яких можна викачати заявку. Це невеликий файл у форматі Word, в якому міститься анкета для потенційного автора. У ній Вам належить розповісти про майбутню книгу так, щоб переконати видавця в її комерційній ефективності. Просто Вам треба довести, що Ваша книга добре продаватиметься і видавництво отримає прибуток.

Для цього дуже важливо прописати, чому вибрана Вами тема для книги актуальна? Чий інтерес вона може викликати і чому? Хто читатиме книгу? Який портрет потенційного читача? Вам належить влізти в шкуру комерсанта, що пропонує відмінний товар, і заразом переконати видавця у вигоді проекту з погляду маркетингу. Ще видавці часто цікавляться, яким чином Ви зможете рекламувати книгу? Наприклад, якщо Ви є визнаним авторитетом в конкретній області або відомим фахівцем, Ваша книга за умовчанням викличе інтерес. Напишіть про це, про заслуги і звання - все це надасть ваги Вашій пропозиції.

Як правило, до заявки потрібно прикласти декілька сторінок тексту майбутньої книги. Це необхідно, щоб видавець оцінив Ваш стиль і принцип листа. Запам'ятаєте: до укладення договору на те, що видало книги Вам не можна віддавати готовий рукопис видавцеві! Самі розумієте, чому. Після укладення договору - будь ласка. Заповнену анкету необхідно відправити за адресою, вказаною на сайті, і чекати відповіді. Якщо Вами зацікавляться, реакція послідує швидко.

Ну ось, видавець знайдений, договір поміщений. Далі йде робочий процес. Готовий рукопис відправляється видавцеві, проходить стадію корекції, потім готується макет, дизайн обкладинки, книга верстається і відправляється в друкарню. Пройде ще місяць-півтора, і Ви зможете побачити Вашу працю в місцевому книжковому магазині. І гордо додати до освоєних занять ще і професію письменника! Успіхи Вам і успіхів!

PS. Питання гонорарів - по-справжньому заробляють на книгах лише невеликий круг професійних письменників, праці яких виходять тиражами в сотні тисяч екземплярів. Написати книгу і розбагатіти, як Джоан Роулінг - один шанс на мільйон і навіть менше. Проте гонорар за видання навіть невеликого тиражу книги може стати вельми солідною надбавкою до основних доходів, особливо якщо книгу згодом перевидаватимуть.

Перевод с русского.

 


© 2007-2015 job-career.com.ua