Ринок реклами у мережі Інтернет
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Тут може бути ваша реклама

Не дивлячись на фінансову кризу, фахівці не радять компаніям відмовлятися від реклами. Один з недорогих і перспективних способів - просування в Інтернеті.

Кожен підприємець знає, що для того, щоб підвищити продажі і збільшити число клієнтів, необхідно активно рекламувати свій бізнес. Добре, якщо рекламний бюджет дозволяє крутити ролики по телебаченню і радіо. Але найчастіше бізнесменові, що починає, по кишені лише роздача листівок-оголошень у метро. І віддача від такої реклами невелика. Сучасні можливості інтернету дозволяють зробити рекламну кампанію дієвішої.

Минулого року об'єм ринку інтернет-реклами в Україні складав $12 млн. Цього року він збільшився до $20 млн., і в наступному, за різними оцінками, складе близько $40 млн. І хочемо відмітити, ці прогнози робилися до настання фінансової кризи. З чого виходить, що в 2009 році крупні компанії переглядатимуть свої рекламні бюджети у бік зменшення, роблячи ставку саме на інтернет, і жертвуючи роликами на ТБ і радіо.

Варто додати, що якщо раніше за допомогою інтернету рекламувалися в основному магазини побутової техніки, банки, автосалони і компанії, що надають різного роду послуги, то сьогодні на цей сегмент ринку виходять виробники продуктів живлення, які ще кілька років тому не звертали належної уваги на усесвітню мережу. Наприклад, «Пепси-кола» збільшила частку інтернету в своєму рекламному бюджеті з 5 до 10%, а американські виробники пива - в два рази. Причина таких дій в тому, що активні споживачі товарів і послуг все більше часу стали проводити в онлайні. І реклама пішла за ними любовный гороскоп.

У січні 2008 року кількість користувачів інтернету в Україні складала 7,7 млн. чоловік. І з кожним роком аудиторія збільшується десь на 20%. Близько половини користувачів живе і працює в Києві, і більшість з них мають хороший достаток.

У чомусь інтернет-рекламу можна порівняти з рекламою в пресі. Але перша нерідко виграє за рахунок оперативності надання клієнтові додаткової інформації. У мережі потенційний покупець відразу ж потрапляє на ваш сайт, де вказані всі подробиці. Клієнт не витрачає своє і ваш час на непотрібні розмови, а відразу робить замовлення.

Рекламувати в інтернеті можна що завгодно - продаж комп'ютерної і побутової техніки, подарунків, надання фінансових послуг, а також побутові послуги (прибирання приміщень, салони краси і т.п.). Але спершу вам, звичайно ж, потрібно обзавестися сайтом і визначитися, якого роду рекламу в інтернеті вибрати для його розкручування. Два головні способи інтернет-просування - баннерная і контекстна реклама. Розповімо про кожну з них детально.

Цей вид реклами розміщується на сайтах у вигляді картинки-кнопки, натиснувши на яку клієнт потрапляє на рекламований сайт. Вона може бути статичною і динамічною.

У першому випадку банер розміщується на вигідному (видному) місці на одному з популярних сайтів - там вона завжди і знаходиться тиждень або місяць (залежно від терміну договору). Така реклама схожа з подачею оголошення в пресі. До переваг такого роду розміщення можна віднести те, що у будь-який момент можна зайти на сайт і побачити рекламу у вигляді банера.

Динамічний банер працює за іншим принципом - при повторному заході на одну і ту ж титульну сторінку кнопка-банер міняється. Таке розміщення практикується, якщо оплата відбувається за кількість показу банерів. Динамічні банери об'єднані в баннерних мережах - це сайти, які обмінюються рекламою між собою. Вони бувають як загальними, так і тематичними.

Наприклад, можна вибрати тематику, яка відповідає вашій аудиторії, і показувати рекламу виключно на цих ресурсах. Крім розподілу з тематики, існує розділення по регіонах. Тобто, якщо ви власник шиномонтажа в Києві, то вам немає чого рекламуватися в Сімферополі (ваша кнопка-банер з'являтиметься тільки на київських сайтах, хоч якось пов'язаних з автомобільною тематикою).

До того ж появу банера можна прив'язати до часу - він показуватиметься в інтернеті, наприклад, з 10:00 до 18:00, коли максимальна кількість потенційних клієнтів може звернути на нього увагу. Переваги реклами в баннерних мережах перед статичною - більший обхват цільової аудиторії. До того ж цей спосіб просування у декілька разів дешевше.

Найчастіше, щоб знайти певний товар або послугу, людина вдається до допомоги пошукової системи. Ось тут і починає працювати контекстна реклама. Пояснимо, як це відбувається, на прикладі тієї ж фірми, що продає склопакети. Такі фірм в інтернеті немало, і якщо ви наберете в пошукачі ключову фразу «металлопластіковиє вікна», він видасть декілька сотень тисяч посилань.

І навіть якщо ваш сайт зареєстрований в «Гугле», посилання на нього виведеться на далекому десятому, а то і двадцятій сторінці (куди доходить один з тисячі користувачів). За умови покупки контекстної реклами ваше посилання з'являється на самому верху першої сторінки пошукача (на нульовій позиції). Оплата здійснюється за кліки на вашу рекламу (від декількох центів до $1,5 за клік). Це найефективніша і порівняно недорожча реклама в інтернеті.

1. Інтернет дає можливість миттєво надати клієнтові додаткову інформацію.
2. Користувачі інтернету часто люди забезпечені.
3. Інтернет - це додатковий канал збуту продукції.
4. Реклама в мережі поки що залишається доступним способом розкручування і просування товарів і послуг - один клік в контекстній рекламі може коштувати від декількох центів до півтора доларів - і в цьому випадку є велика вірогідність, що клієнт, що прийшов, щось у вас купить.

 


© 2007-2015 job-career.com.ua