Хто користується Інтернетом - як розпочати бізнес в Інтернеті
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Криза дає шанс, або хто в Інтернеті живе?

Ще п'ять років тому образ стандартного вітчизняного інтернет-користувача втілював собою студент, що зависає в чатах і на форумах. До 2008 року житель Уанета подорослішав, обзавівся посадою і деяким доходом. І з кожним роком його матеріальний стан тільки збільшуватиметься. До такого висновку прийшли дослідники компаній GFK Україна і Gemius Україна.

Середньостатистичний український житель Мережі виглядає приблизно так: це молодий чоловік 16-24 років, що має щомісячний дохід у розмірі 1501-3000 грн. Але таке уявлення - найзагальніше. Деталі набагато цікавіші.

Чоловіків, які регулярно користуються Інтернетом, в Україні дійсно більше, ніж жінок. Але різниця ця не так велика: 57,5% чоловіків і 42,5% жінок. Вікова група до 24 років як і раніше найчисленніша - 37%, але доросліші користувачі у віці від 25 до 34 років (29%) з кожним роком стають все активнішими. Вони приділяють Інтернету набагато більше часу.

"Самі юні не так багато часу "живуть" в Інтернеті, як молоді фахівці 25-35 років, які користуються Інтернетом протягом дня. І найактивнішими серед них є топ-менеджери", - розповів виконавчий директор дослідницької компанії Gemius Ukraine Дмитро Лисюк.

Згідно з результатами дослідження, кожен другий українець 25-35 років користується Інтернетом регулярно.

Середньостатистичний інтернет-користувач України багатше інших своїх співвітчизників. 18% опитаних позначили свій рівень доходів як високий (гроші вистачає на живлення, одяг, взуття, покупку дорогого мобільного телефону і домашньої техніки). Всього 8% активних жителів мережі вимушено економити на живленні. Відсоток людей з середнім рівнем доходу приблизно однаковий у користувачів і непользователей - 66% і 65% відповідно. 13,4% учасників опиту свої доходи приховали.

Дослідники відзначають позитивні тенденції - доходи користувачів стабільно ростуть. У квітні 15% користувачів вказали, що не мають ніякого доходу, а сьогодні таких залишилося 11,5%. Зменшується група тих, хто має щомісячний дохід нижче 3 тис. грн. А ось число спроможних громадян, що мають понад 8 тис. грн. в місяць, росте найактивніше. Тому Інтернет з кожним днем представляє все більший інтерес для рекламодавців.

На тлі тривалої кризи компанії і підприємства готові витрачати все менше грошей на рекламу. Рекламні бюджети телекомпаній і газет скорочуються. У Інтернету на цьому фоні вельми непогані перспективи, хоча криза торкнулася і цієї галузі. Ринок реклами в Мережі мінятиметься, відзначила комерційний директор ІА ЛIГАБiзнесIнформ Ганна Сарапука. За її словами, зменшився об'єм реклами компаній фінансового сектора. У локризові часи фінансисти входили в трійку головних рекламодавців в Інтернеті нарівні з авторинком і компаніями мобільного зв'язку. Останні, не дивлячись на економічні труднощі, а частково і завдяки ним, продовжують активно розміщувати рекламу в Мережі. "Наступного року ринок інтернет-реклами як мінімум не падатиме", - спрогнозував директор з продажу Bigmir-Internet Олександр Тісменецкий.

Зараз він складає приблизно $20 млн., але коректуватиметься. За інформацією Української асоціації інтернет-реклами, в український онлайн готові вийти такі бренди, як P&G і Coca-Cola.
Та все ж основна реклама в Мережі буде направлена не на масового споживача. А все із-за специфіки аудиторії. "Це люди, до яких важко достукатися через інші канали медіа. Вони проводять час в офісі і читають специфічну пресу", - охарактеризував фокус-группу інтернет-рекламодавців президент Української асоціації інтернет-реклами, директор ІА ЛIГАБiзнесIнформ Дмитро Бондаренко.

Український інтернет-ринок все ще залишається таким, що розвивається. Хоча за деякими показниками країна обігнала сусідів по колишньому СРСР. Так, в порівнянні з Росією інтернет-аудиторія розподілена більш рівномірно - як між столицею і провінцією (хоча в Києві проживає більше половини користувачів), так і між чоловіками і жінками. Найбільших успіхів серед пострадянських країн досягла Естонія - завдяки спеціальній державній програмі там найвищий і рівномірний рівень проникнення. Лисюк пояснює такий факт особливостями території: "Чим менше країна, тим простіше за неї обтягнути оптоволокном".

Багато що залежить і від часу початку активного розвитку Інтернету в державі. Для цього сектора п'ять років - це ціла вічність, і українському ринку ще є куди прагнути. Наприклад, в Данії щорічний об'єм онлайн-продаж досягає мільярдів євро". Власники магазинів страждають від того, що люди перестали до них ходити, а все більше купують в Інтернеті ", - говорить Лисюк.

У Україні цей вид торгівлі тільки набирає обороти. Але інтернет-магазини можуть виграти за рахунок кризи - адже їм не потрібно платити за оренду приміщень. Портрет користувача Інтернету з кожним роком стає все соліднішим. Аудиторія Уанета складає більше 6,5 млн. чоловік, а наступного року виросте ще на мільйон. Дослідники оцінювали аудиторію українського Інтернету за віком, підлозі і доходу. У проекті брали участь жителі міст з населенням від 50 тис. чіл. у віці 14-65 років. Дослідження проводилося за замовленням Української асоціації інтернет-реклами і стало наймасштабнішим в історії країни. Воно розраховане на рік і охопить 10 тисяч чоловік.

 


© 2007-2015 job-career.com.ua