"Нічна робота" - інформація про нічну роботу вдома
работа на дому, надомная работа, работа в Интернет, работа через Интернет, работа на компьютере, работа на ПК


Русский язык - работа в Интернет
Українська мова - робота в Інтернеті

Нічна робота

Шкода від нічної роботи:

Нічна робота підвищує ризик розвитку раку грудей

Робота в нічну зміну може завдати збитку здоров'ю працюючої жінки. В ході недавнього дослідження учені з Данії виявили, що нічна робота в півтора рази збільшує ризик розвитку раку молочної залози. Не дивлячись на отримані докази, учені поки не можуть пояснити цей феномен.

Дослідження було проведене фахівцями з Інституту епідеміології раку. Вони обстежували сім тисяч жінок у віці від 25 до 55 років. На додаток до вивчення медичної карти, учені також відтворили історію трудової діяльності кожної жінки, причому в деяких випадках вони дійшли до 1964 року.

Виявилось, що жінки, що пропрацювали в нічну зміну не менше ніж шість місяців за свій трудовий стаж, більше ризикували захворіти раком. Для них вірогідність виникнення пухлин молочної залози була на 50 відсотків вище. У своєму дослідженні учені враховували і інші чинники ризику розвитку раку, такі як захоплення спиртним або кількість народжених дітей.

Користь від роботи вночі:

Люди, що працюють в нічну зміну, мають менший ризик розвитку хвороби Паркінсона, а у любителів поспати, навпаки - захворювання розвивається частіше.

«Робота в нічну зміну порушує циркадні ритми і може привести до безлічі фізіологічних, психологічних і соціальних наслідків для працівників», - заявив керівник дослідження Хонглей Чен (Honglei Chen) з Національного інституту здоров'я (Північна Кароліна). - «Попередні дослідження показали, що позмінна робота пов'язана з високим ризиком розвитку деяких хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних захворювань і деяких видів раку», повідомив він, додавши, що взаємозв'язок між нічною роботою і розвитком хвороби Паркінсона раніше не вивчався.

Учені під керівництвом Чена проаналізували дані 84794 жінок, отримані в ході широкомасштабного американського Дослідження здоров'я медсестер, початого в 1976 році. Серед учасниць дослідники виділили в окрему групу жінок, які пропрацювали в нічну зміну як мінімум 15 років.

За період з 1988 по 2000 рік у 181 учасниці дослідження була діагностована хвороба Паркінсона.

Розрахунки учених показали, що у жінок, що пропрацювали в нічну зміну більше 15 років, хвороба Паркінсона розвивалася на 50% рідше, ніж у тих, хто ніколи не працював вночі.

Крім того, дослідники з'ясували, що у жінок, що приділяли більше часу сну, ризик розвитку хвороби Паркінсона був вищий: у медсестер, які спали більше 9 годин на добу, хвороба Паркінсона виникала на 84% частіше, ніж у тих, хто спав не більше 6 годин на добу.

Учені поки не готові однозначно пояснити це явище, проте припускають, що певну захисну роль можуть грати естрадіол і сечова кислота, рівень яких зростає в крові людей, що працюють в нічну зміну.

Проте, не можна виключити і те, що погана переносимість роботи в нічну зміну є раннім маркером хвороби Паркінсона, припускають учені.

 

 


© 2007-2015 job-career.com.ua